Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Projekt misyjny 2021: Pomoc w budowie szkoły w Barmoi Munu – Sierra Leone

Projekt misyjny 2021: Pomoc w budowie szkoły w Barmoi Munu – Sierra Leone

Projekt misyjny 2021 –
Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko-Praskiej

Pomoc w budowie szkoły w Barmoi Munu – Sierra Leone

Do szkoły św. Filipa w Barmoi Munu uczęszcza ponad 540 uczniów. Wszyscy muszą się pomieścić w czterech klasach. Podobnie sytuacja wygląda w przedszkolu, które jest częścią szkoły. Setka dzieci bawi się i uczy w jednej sali. Dyrektor podzielił istniejące klasy prowizorycznymi parawanami z płyty pilśniowej. Duża liczba dzieci i niewytłumione odgłosy z drugiej połowy sali bardzo utrudniają proces nauczania (zobacz).

W styczniu 2021roku, ks. Robert Gut, misjonarz z naszej Diecezji, rozpoczął realizację projektu budowy trzyklasowego budynku szkolnego w Barmoi Munu.

Obecny etap prac związany jest z wznoszeniem ścian. Wcześniej wykonano fundamenty. Postawienie budynku w stanie surowym zaplanowano przed końcem pory suchej (maj). W porze deszczowej przewidziano dalsze prace związane z położeniem tynków.

W Barmoi Munu dostęp do wody jest utrudniony. Dlatego czeka się na okres pory deszczowej, który pozwala na położenie tyków, aby były gładkie i dobrze związały z murem. Z nastaniem nowej pory suchej zaplanowane jest pomalowanie budynku szkolnego. Zakończenie projektu przewidziano na listopad 2021 roku. Osoby, które chciałyby wesprzeć budowę szkoły Barmoi Munu, mogą dokonywać wpłaty ofiar na konto Dzieła Misyjnego Diecezji Warszawsko-Praskiej na rachunek: 56 1540 1287 2001 6801 1413 0003, z dopiskiem: Barmoi.

Ks. Marcin Brzeszczyński
Dyrektor Dzieła Misyjnego DW-P

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży