Diecezja Warszawsko-Praska » Piesza pielgrzymka legionowian do Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego

W sobotę 3 czerwca odbyła się piesza pielgrzymka z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa do Choszczówki – domu patrona Legionowa – bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. W marszu pod przewodnictwem ks. Piotra Główki, proboszcza parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa uczestniczyli przedstawiciele wielu wspólnot legionowskich parafii. O godzinie 9.00 grupa pielgrzymów, z figurą Matki Bożej, wyruszyła spod kościoła w sześciokilometrową, pierwszosobotnią procesję różańcową. Pątnicy szli ulicami Legionowa, Jabłonnej i Warszawy. Na trasie pielgrzymki znalazło się budowane w Jabłonnie sanktuarium Prymasa Tysiąclecia oraz bezimienne mogiły Polaków pomordowanych w czasie II Wojny Światowej. Około godziny 11.00 w kaplicy przy ulicy Świerkowej w Choszczówce rozpoczęła się Msza Święta ofiarowana za wstawiennictwem Błogosławionego Stefana w intencji mieszkańców Legionowa. Uczestniczyła w niej grupa ponad 100 osób. Po Eucharystii pielgrzymi mieli możliwość zwiedzania pokoju, w którym mieszkał Prymas oraz skorzystania z ciepłego posiłku przygotowanego przez Urząd Miasta Legionowo. Jak mówili sami uczestnicy wydarzenie to było namiastką i przygotowaniem do pielgrzymek na Jasną Górę oraz cennym doświadczeniem duchowym i historycznym. Za rok zapraszamy wszystkich w pierwszą sobotę czerwca na wspólne pielgrzymowanie do domu Ojca Prymasa.

Karolina Gąska