DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
† Ks. Smogorzewski Aleksander
Św. Stanisława BM, Lubiel Nowy, Diec. Łomżyńska
26 czerwca 1960 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
21 lutego 2017 r., Cmentarz parafii Św. Stanisława BM, Postoliska
magister, KUL, prawo kanoniczne,
wikariusz, Św. Mikołaja Bp, Bąków, Diec. Łowicka, 27.06.1960 –10.06.1961
wikariusz, Św. Wawrzyńca DM, Kocierzew, Diec. Łowicka, 10.06.1961– 07.06.1962
wikariusz, Św. Jana Kantego, Legionowo, 07.06.1962 – 01.06.1963
wikariusz, Św. Wawrzyńca DM, Kutno, Diec. Łowicka, 01.06.1963 –10.06.1968
wikariusz, Najświętszego Zbawiciela, Warszawa-Śródmieście, AW, 10.06.1968 – 02.06.1969
wikariusz, Św. Anny, Warszawa-Wilanów, AW, 02.06.1969 –17.07.1969
wikariusz, Św. Andrzeja Ap., Warszawa-Mirów, AW, 17.07.1969 –15.09.1971
proboszcz, Św. Męczenników Jana i Pawła, Mikołajew, Diec. Łowicka, 15.09.1971–17.10.1979
rezydent, Św. Andrzeja Ap., Warszawa-Mirów, AW, 17.10.1979 – 29.10.1984
rezydent, Św. Szczepana, Raszyn, AW, 29.10.1984 – 03.10.1985
proboszcz, Św. Stanisława BM, Postoliska, 03.10.1985 – 08.07.2006
notariusz, Sąd Metropolitalny, 17.10.1979 – 05.08.1983
sędzia, Sąd Metropolitalny, 05.08.1983 – 20.02.2017
wicedziekan, Dekanat Jadowski, 17.10.1985 – 08.07.2002
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
mieszkaniec, DDKE, 08.07.2006 – 21.02.2017 (†)
kanonik honorowy, Kapituła Kolegiacka, 24.12.1992 – 2010
kanonik emerytowany, Kapituła Kolegiacka, 2010 – 20.02.2017