DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
† Ks. Skrzecz Emilian
Św. Stanisława Kostki, Pułtusk, Diec. Płocka
19 grudnia 1931 r., Abp Antoni Władysław Szlagowski, AW
17 września 1997 r., Cmentarz parafii Św. Stanisława Kostki, Pułtusk
ex universa, WMSD,
studia, Wydział Teologii Katolickiej UW, teologia dogmatyczna, 1931–1933
wikariusz, Św. Mikołaja, Dobre, 17.03.1932 – 01.11.1932
wikariusz, Św. Wawrzyńca DM, Kocierzew, Diec. Łowicka, 01.11.1932 – 01.03.1933
wikariusz, Św. Mikołaja Bp, Grójec, AW, 01.03.1933 – 01.11.1933
wikariusz, Św. Kazimierza, Pruszków, AW, 01.11.1933 –14.09.1945
administrator, Miłosierdzia Bożego, Ożarów Mazowiecki, AW, 14.09.1945 – 03.1952
administrator, Miłosierdzia Bożego, Ożarów Mazowiecki, AW, 03.1952 – 30.04.1959
proboszcz, Miłosierdzia Bożego, Ożarów Mazowiecki, AW, 30.04.1959 – 09.01.1971
administrator, Św. Anny, Długa Kościelna, 09.01.1971– 06.02.1971
proboszcz, Św. Anny, Długa Kościelna, 06.02.1971– 06.07.1972
administrator, Niepokalanego Poczęcia NMP, Nieporęt, 06.07.1972 – 09.12.1972
proboszcz, Niepokalanego Poczęcia NMP, Nieporęt, 09.12.1972 –19.06.1974
rezydent, Św. Wacława, Warszawa-Gocławek, 19.06.1974 – 01.04.1997
wicedziekan, Dekanat Pruszkowski, 1948 –16.07.1962
dziekan, Dekanat Pruszkowski, 16.07.1962 –11.11.1967
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
mieszkaniec, DDKE, 01.04.1997 –17.09.1997 (†)
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 29.08.1967