DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
† Ks. Nosowski Jerzy
Św. Stanisława Kostki, Łódź, A-diec. Łódzka
17 grudnia 1950 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
26 czerwca 1999 r., Cmentarz Wolski
magister, Wydział Teologii Katolickiej UW, apologetyka, 15.10.1951
studia doktoranckie, Wydział Teologii Katolickiej UW, apologetyka, 01.10.1953 – 25.03.1959
studia, Wydział Filozoficzny UW, filologia orientalna, 01.10.1955 – 24.06.1960
doktor, UKSW, apologetyka, 25.03.1959
magister, Wydział Filozoficzny UW, filologia orientalna, 24.06.1960
doktor habilitowany, UKSW, apologetyka, 15.10.1965
studia, Dominikański Instytut Orientalistyczny (Kair, Egipt), arabistyka, islamistyka, iranistyka, 15.01.1977 – 23.10.1978
studia doktoranckie, Wydział Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Wiedeńskiego, arabistyka, islamistyka, iranistyka, 23.10.1978 –17.03.1986
doktor, Wydział Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Wiedeńskiego, arabistyka, islamistyka, 02.02.1986
wikariusz, Św. Anny, Warszawa-Wilanów, AW, 22.12.1950 – 09.04.1952
wikariusz, Św. Ap. Piotra i Pawła, Żychlin, Diec. Łowicka, 09.04.1952 – 07.01.1953
wikariusz, Św. Mikołaja Bp, Grójec, AW, 07.01.1953 –16.09.1953
wikariusz, Nawiedzenia NMP, Warszawa-Nowe Miasto, AW, 16.09.1953 – 31.08.1954
wikariusz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Ochota, AW, 31.08.1954 – 28.06.1955
pomagający duszpastersko, Św. Karola Boromeusza, Warszawa-Powązki, AW, 15.09.1959 – 29.11.1960
rezydent, MB Królowej Pokoju, Warszawa-Młociny, AW, 05.10.1962 – 05.11.1963
rezydent, Najświętszego SPJ, Warszawa-Falenica, 05.11.1963 – 07.1964
rezydent, Św. Jana Chrzciela, Bad Zell, Diec. Linz (Austria), 28.05.1991–17.03.1992
mieszkający na terenie, Imienia NMP, Warszawa-Międzylesie, 30.06.1993 – 30.06.1998
pomagający duszpastersko, Św. Maksymiliana Kolbego, Józefów-Błota, 01.08.1993 – 26.06.1999 (†)
asystent, Katedra Apologetyki i Religioznawstwa ATK, 01.03.1955 – 01.10.1961
kapelan, Siostry Urszulanki Szare (Młociny), 09.08.1958 – 20.09.1958
kapelan, Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi (Anin), 20.09.1958 –15.09.1959
urlop, Opactwo Tyniec, 29.11.1960 – 22.01.1961
adiunkt, Katedra Apologetyki i Religioznawstwa ATK, 01.10.1961– 01.10.1970
kapelan, Zespół Szkół Sióstr Felicjanek (Marysin), 21.02.1962 – 05.10.1962
urlop naukowy, Katedra Konsolaty w Teheranie (Iran); arabistyka, islamistyka, iranistyka, 24.10.1974 –15.01.1977
mieszkaniec, DKE im. Kard. Kakowskiego, 17.03.1986 – 28.05.1991
wykładowca, Wydział Filozofii Chrześcijańskiej UKSW, religioznawstwo, 27.09.1986 – 28.05.1991
wykładowca, KUL, religioznawstwo, 20.01.1989 – 28.05.1991
mieszkaniec, DKE im. Kard. Kakowskiego, 17.03.1992 – 30.06.1993
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
mieszkaniec, DDKE, 30.06.1998 – 26.06.1999 (†)