DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
† Ks. Lis Stanisław
Św. Józefa Oblubieńca NMP, Sanniki, Diec. Łowicka
19 czerwca 1943 r., Abp Antoni Władysław Szlagowski, AW
13 października 2005 r., Cmentarz parafii Przemienienia Pańskiego, Radzymin
ex universa, WMSD,
wikariusz, Św. Floriana Męczennika, Mogielnica, AW, 03.07.1943 – 28.06.1944
wikariusz, Św. Wojciecha BM, Maków, Diec. Łowicka, 28.06.1944 – 06.07.1945
wikariusz, Św. Anny, Grodzisk Mazowiecki, AW, 06.07.1945 – 28.01.1949
wikariusz, Nawrócenia Św. Pawła Ap., Warszawa-Grochów, 28.01.1949 – 30.10.1953
wikariusz, Św. Stanisława BM, Warszawa-Wola, AW, 03.08.1953 – 03.03.1962
proboszcz, Świętej Trójcy, Niegów, 03.03.1962 –10.04.1976
proboszcz, Przemienienia Pańskiego, Radzymin, 23.05.1976 – 22.06.1993
rezydent, Przemienienia Pańskiego, Radzymin, 22.06.1993 –13.10.2005 (†)
dziekan, Dekanat Radzymiński, 10.04.1976 – 07.07.1999
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 29.08.1972
Kapelan honorowy Jego Świątobliwości, AW, 04.04.1984
prałat emerytowany, Kapituła Kolegiacka, 24.12.1992 –13.10.2005 (†)