Diecezja Warszawsko-Praska
† Ks. Łapiński Ryszard Józef
18 grudnia 1943 r., Bp Stanisław Respond, Franciszkanie konwentualni (czarni)
25 grudnia 2008 r., Cmentarz parafii MB Zwycięskiej, Warszawa-Rembertów
doktor, UKSW, prawo kanoniczne,
mieszkający na terenie, MB Zwycięskiej, Warszawa-Rembertów, 01.07.1944 – 01.05.1945
wikariusz, Niepokalanego Poczęcia NMP, Koszalin, Diec. Koszalińsko-Kołobrzeska, 01.05.1945 – 01.07.1947
wikariusz, Św. Pawła Ap., Elbląg, Diec. Elbląska, 01.07.1947 – 01.01.1954
wikariusz, Św. Zygmunta, Słomczyn, AW, 01.01.1954 – 01.11.1954
proboszcz, Św. Tomasza Ap., Kamion Skierniewicki, Diec. Łowicka, 26.04.1957 – 28.06.1974
administrator, Św. Łucji DM, Warszawa-Rembertów, 28.06.1974 – 01.01.1981, budowniczy kaplicy i kościoła, organizator parafii
proboszcz, Św. Łucji DM, Warszawa-Rembertów, 01.01.1981– 22.06.1995
rezydent, Św. Łucji DM, Warszawa-Rembertów, 22.06.1995 – 25.12.2008 (†)
kapelan, Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi (Ostrówek), 01.11.1954 – 26.04.1957
inkardynacja, AW, od Franciszkanów konwentualnych, 28.02.1957
obrońca węzła małżeńskiego, Sąd Metropolitalny, 04.08.1962 – 22.09.1971
sędzia, Sąd Metropolitalny, 22.09.1971– 22.06.1995
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 07.10.1968
Kapelan honorowy Jego Świątobliwości, 30.11.1993