DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
† Ks. Kryszewski Jan
17 marca 1945 r., Abp Antoni Władysław Szlagowski, AW
22 stycznia 2010 r., Cmentarz Bródzieński
doktor, UW, teologia moralna, 04.01.1951
studia podyplomowe, Uniwersytet we Fryburgu, pedagogika, 15.08.1962 –18.05.1963
wikariusz, Wszystkich Świętych, Złaków Kościelny, Diec. Łowicka, 1945 –17.09.1945
wikariusz, MB Częstochowskiej, Józefów, 17.09.1945 – 27.06.1946
wikariusz, Św. Wawrzyńca DM, Sochaczew, Diec. Łowicka, 27.06.1946 – 04.09.1946
wikariusz, Św. Jana Kantego, Legionowo, 04.09.1946 – 21.08.1948
wikariusz, Nawiedzenia NMP, Warszawa-Nowe Miasto, AW, 09.08.1952 – 25.08.1953
wikariusz, MB Nieustającej Pomocy, Warszawa-Saska Kępa, 20.12.1956 – 09.08.1958
wikariusz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Ochota, AW, 09.08.1958 – 08.11.1963
wikariusz, Wszystkich Świętych, Warszawa-Śródmieście, AW, 08.11.1963 – 25.07.1966
proboszcz, Przemienienia Pańskiego, Sulejówek-Miłosna, 25.07.1966 – 30.06.1994
rezydent, Przemienienia Pańskiego, Sulejówek-Miłosna, 30.06.1994 – 26.03.2004
prefekt, Zespół Szkół Sióstr Felicjanek (Marysin), 21.08.1948 – 09.08.1952
prefekt, WMSD, 25.08.1953 – 20.12.1956
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
mieszkaniec, DDKE, 26.03.2004 – 22.01.2010 (†)
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 25.03.1975
kanonik gremialny, Kapituła Kolegiacka, 20.12.1994 –1995
kanonik emerytowany, Kapituła Kolegiacka, 1995 – 22.01.2010 (†)