Diecezja Warszawsko-Praska
† Ks. Koryś Wacław
Zwiastowania NMP, Żelechów, Diec. Siedlecka
12 czerwca 1946 r., Abp Antoni Władysław Szlagowski, AW
19 września 1993 r., Cmentarz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, Niepokalanów
ex universa, WMSD,
wikariusz, Św. Małgorzaty DM, Kiernozia, Diec. Łowicka, 16.06.1946 –17.07.1948
wikariusz, Św. Mikołaja Bp, Grójec, AW, 17.07.1948 – 25.08.1957
proboszcz, MB Różańcowej, Wielgolas, 25.08.1957 – 31.01.1965
administrator, NMP Matki Kościoła, Sulejówek, 30.01.1965 – 01.09.1976, budowniczy kościoła i plebanii
proboszcz, NMP Matki Kościoła, Sulejówek, 01.09.1976 – 22.06.1993
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 25.08.1962