DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
† Ks. Karłowicz Wacław Nikodem
Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza, Szelków, Diec. Łomżyńska
31 stycznia 1932 r., Abp Stanisław Gall, AW
08 grudnia 2007 r., Cmentarz Wawerski
ex universa, WMSD,
wikariusz, Wniebowzięcia NMP, Babice, AW, 1932 –1933
wikariusz, Świętej Trójcy, Kobyłka, 1933 –1934
wikariusz, Wniebowzięcia NMP, Łowicz, Diec. Łowicka, 1934 –1936
wikariusz, Św. Andrzeja Ap., Warszawa-Mirów, AW, 1936 – 07.09.1939
wikariusz, MB Nieustającej Pomocy, Warszawa-Saska Kępa, 08.09.1939 –12.11.1939
wikariusz, Niepokalanego Poczęcia NMP, Rawa Mazowiecka, Diec. Łowicka, 12.11.1939 –1942
prefekt, Św. Jana Chrzciciela, Warszawa-Stare Miasto, AW, 1942 – 01.10.1944, Kapelan żołnierzy AK, Przewodniczący kapelanów AK
administrator, Św. Wincentego Ferreriusza, Borzęcin, AW, 01.10.1944 – 08.02.1945
administrator, MB Królowej Polski, Iłów, Diec. Łowicka, 08.02.1945 – 01.01.1950
proboszcz, Św. Wacława, Warszawa-Gocławek, 01.01.1950 –18.10.1978, organizator parafii, budowniczy kaplic
rezydent, Św. Wacława, Warszawa-Gocławek, 18.10.1978 – 08.12.2007 (†)
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 29.08.1967
Kapelan honorowy Jego Świątobliwości, AW, 22.04.1972
Wyróżnienie „Zasłużony dla Warszawy”, 1999