DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
† Ks. Gosiewski Adam
Wniebowzięcia NMP, Kołaki Kościelne, Diec. Łomżyńska
22 października 1932 r., Abp Stanisław Gall, AW
15 lipca 1995 r., Cmentarz Bródzieński
ex universa, WMSD,
wikariusz, Podwyższenia Krzyża Świętego, Dąbrówka, 07.1934 – 01.09.1934
wikariusz, Św. Jadwigi Śląskiej, Milanówek, AW, 09.1934 –1935
wikariusz, Św. Wawrzyńca DM, Sochaczew, Diec. Łowicka, 1935 –1938
wikariusz, Bożego Ciała, Warszawa-Kamionek, 1939 –1940
wikariusz, Św. Antoniego z Padwy, Warszawa-Śródmieście, AW, 1940 –1942
wikariusz, MB Różańcowej, Warszawa-Bródno, 25.02.1941– 30.06.1941
wikariusz, Św. Jana Chrzciciela, Pniewnik, 1942 – 04.05.1945
wikariusz, Św. Stanisława Kostki, Warszawa-Żoliborz, AW, 04.05.1945 – 25.05.1946
wikariusz, Zmartwychwstania Pańskiego, Warszawa-Targówek, 25.05.1946 –14.04.1947
proboszcz, Św. Ap. Piotra i Pawła, Kaski, AW, 14.04.1947 – 09.11.1957
proboszcz, Św. Klemensa PM, Klembów, 09.11.1957 – 26.06.1967
mieszkaniec, DKE im. Kard. Kakowskiego, 26.06.1967 –15.07.1995 (†)
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 24.12.1979