Diecezja Warszawsko-Praska
† Ks. Gościmski Antoni
Wniebowzięcia NMP, Góra, Diec. Włocławska
13 czerwca 1948 r., Bp Karol Radoński, Diec. Włocławska
26 lipca 2012 r., Cmentarz Bródzieński
studia, UAM, 01.10.1929 – 30.06.1934
magister, UAM, prawo cywilne, 30.06.1934
studia doktoranckie, UKSW, prawo kanoniczne, 01.10.1960 – 30.06.1966
doktor, UKSW, prawo kanoniczne, 03.04.1968
wikariusz, Najświętszego SPJ, Lubień Kujawski, Diec. Włocławska, 01.07.1948 – 30.10.1948
wikariusz, Podwyższenia Krzyża Świętego, Koło, Diec. Włocławska, 01.11.1948 – 31.07.1949
prefekt, Św. Bartłomieja, Konin, Diec. Włocławska, 31.07.1949 – 31.07.1950
prefekt, Wszystkich Świętych, Sieradz, Diec. Włocławska, 01.08.1950 – 31.07.1951
wikariusz, Podwyższenia Krzyża Świętego, Koło, Diec. Włocławska, 31.07.1951– 31.07.1954
wikariusz, Św. Józefa, Kalisz, Diec. Kaliska, 31.07.1954 – 31.07.1957
rezydent, Św. Franciszka z Asyżu, Izabelin, AW, 01.08.1959 –19.01.1960
wikariusz, Św. Jana Kantego, Warszawa-Żoliborz, AW, 19.01.1960 – 29.04.1961
rezydent, Chrystusa Króla, Warszawa-Targówek, 29.04.1961– 26.07.2012 (†)
wicekanclerz, Kancelaria Kurii Włocławskiej, 01.09.1957 – 05.06.1959
wizytator katechetyczny, Wydział Nauki Katolickiej Kurii Włocławskiej, 01.09.1957 – 05.06.1959
dyrektor, Wydział Nauki Katolickiej Kurii Włocławskiej, 01.09.1957 – 05.06.1959
sędzia, Sąd Biskupi Diec. Włocławskiej, 01.09.1957 – 05.06.1959
inkardynacja, AW, z Diec. Włocławskiej, 14.01.1960
obrońca węzła małżeńskiego, Sąd Metropolitalny, 13.05.1961– 30.04.1966
sędzia, Sąd Metropolitalny, 30.04.1966 – 24.09.1983
wykładowca, UKSW, prawo cywilne, 01.10.1968 – 30.06.1974
wykładowca, UKSW, prawo kanoniczne, 28.06.1969 – 30.06.1989
radca prawny, Kuria Metropolitalna Warszawska, 02.01.1970 – 30.06.1989
wykładowca, WMSD, prawo kanoniczne i wyznaniowe, 23.06.1973 – 30.06.1989
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 29.08.1972