DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
† Ks. Gniewniak Józef
Św. Bartłomieja, Staszów, Diec. Sandomierska
20 grudnia 1952 r., Bp Zygmunt Choromański, AW
04 sierpnia 2000 r., Cmentarz Bródzieński
studia, UJ, historia, 01.01.1946 – 30.06.1948
magister, UJ, historia Kościoła, 1952
wikariusz, Św. Elżbiety, Powsin, AW, 20.12.1952 – 01.07.1954
wikariusz, Św. Floriana, Brwinów, AW, 01.07.1954 – 28.06.1955
wikariusz, MB Nieustającej Pomocy, Warszawa-Saska Kępa, 28.06.1955 – 20.12.1956
wikariusz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Ochota, AW, 01.11.1957 – 06.10.1973, duszpasterz akademicki
administrator, Imienia NMP, Warszawa-Międzylesie, 24.04.1974 – 25.01.1985
proboszcz, Imienia NMP, Warszawa-Międzylesie, 25.01.1985 – 22.06.1993
rezydent, Imienia NMP, Warszawa-Międzylesie, 22.06.1993 – 04.08.2000 (†)
wikariusz, Kościół akademicki pw. Św. Anny, 20.12.1956 – 01.11.1957
członek, Komisja ds. Duszpasterstwa Akademickiego, 02.01.1958 – 02.01.1967
urlop zdrowotny, 06.10.1973 – 24.04.1974
kapelan, Centrum Zdrowia Dziecka (Międzylesie), 01.06.1977 – 22.06.1994
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 17.12.1966