Diecezja Warszawsko-Praska » Parafie » WARSZAWA (Saska Kępa), Parafia Miłosierdzia Bożego

WARSZAWA (Saska Kępa), Parafia Miłosierdzia Bożego

Niedziele i święta: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 (z udziałem dzieci), 13:00, 18:30, 20:00 (w wakacje)

Dni powszednie: 7:00, 9:00 (w soboty, poza wakacjami), 15:00 (od poniedziałku do piątku, poza wakacjami), 18:30

Proboszcz: Ks. Adam Galikowski, od 1.10.2023
Wikariusz: Ks. Marcin Kwitek, od 26.08.2023
Rezydent: Ks. Marcin Hołuj, od 26.08.2023

Parafię erygował Bp Kazimierz Romaniuk 29 czerwca 2002 roku z części parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie-Saskiej Kępie. Nowe centrum duszpasterskie powstało dzięki staraniom Ks. prał. Stanisława Rawskiego, proboszcza parafii macierzystej, który przy mianowaniu w czerwcu 1994 r. otrzymał misję zorganizowania nowej parafii. 25 stycznia 1995 roku zapadła decyzja o zagospodarowaniu terenu przy ulicy Ateńskiej, zaś 23 maja 1995 roku udało się go formalnie pozyskać. W czerwcu 1996 r. Bp Romaniuk oddelegował Ks. Andrzeja Kuflikowskiego do pomocy przy budowie kościoła. Prace przy wznoszeniu budynku, w którym mieści się kaplica i plebania rozpoczęły się 1 września 1997 roku. Po dwóch latach, 5 września 1999 roku, Bp Kazimierz Romaniuk poświęcił kaplicę o wymiarach 18 × 33; od tego sprawowana jest codzienna Eucharystia, rozpoczęło się wznoszenie kościoła. Po trzech latach budowy i wyposażania, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 7 kwietnia 2002 roku, świątynię konsekrował Bp Kazimierz Romaniuk.

10000

Praga-Południe: Afrykańska, Aleja Stanów Zjednoczonych (parzyste do ogrodów działkowych), Algierska, Alzacka, Arabska, Argentyńska, Ateńska, Bajońska, Berneńska, Brukselska, Bułgarska, Drezdeńska, Egipska, Genewska (do Stanów Zjednoczonych), Grecka, Indyjska, Kanadyjska, Koreańska, Libijska, Lizbońska, Lotaryńska, Marokańska, Most Łazienkowski (część parzysta), Jana Nowaka-Jeziorańskiego (Osiedle Saska 3), Nubijska, Paryska (do Stanów Zjednoczonych), Rapperswilska, Rumuńska, Rzymska, Saska (do Stanów Zjednoczonych), gen. Stanisława Skalskiego, Urugwajska, Wał Miedzeszyński (od Algierskiej do Stanów Zjednoczonych), Wersalska, Złoczowska

Domy zakonne:
Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Instytutu Naszej Pani z Karmelu,