Diecezja Warszawsko-Praska » Parafie » WARSZAWA (Żerań), Parafia Matki Bożej Pompejańskiej

WARSZAWA (Żerań), Parafia Matki Bożej Pompejańskiej

Niedziele i święta: 08:00, 09:30, 11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 19:00

Dni powszednie: 07:00, 18:00 (oprócz Adwentu i kolędy)

Proboszcz: Ks. Kot Roman, od 07.10.2019
Wikariusz: Ks. Morka Mariusz Tomasz, od 26.08.2021
Pomagający duszpastersko: Ks. Król Przemysław SCJ, od 27.11.2016

Powstawanie tego ośrodka duszpasterskiego rozpoczęło się od zakupu placu przez Diecezję w kwietniu 2016 roku. W maju Ksiądz Arcybiskup poprosił Ks. Romana Kota by podjął się tworzenia parafii w tym miejscu. Będąc diecezjalnym duszpasterzem kół różańcowych, Ks. Roman jako patronkę przyszłej parafii obrał Matkę Bożą Pompejańską. I już w lipcu pielgrzymi przywieźli w darze Jej obraz.

Od 4 września można już było uczestniczyć w Mszach Świętych sprawowanych na placu, pod gołym niebem. 1 października miała odbyła się pierwsza Msza Św. w prowizorycznej kaplicy. 22 października Abp Henryk Hoser SAC poświęcił plac, krzyż i kaplicę. 19 listopada Bp Marek Solarczyk podczas sprawowania Mszy Świętej w intencji grupy animatorów różańcowych, którzy głoszą świadectwa w naszej diecezji, przekazał Ks. Romanowi cegłę z Bazyliki Matki Bożej Większej z Rzymu, która stanie się kamieniem węgielnym przyszłego kościoła.

27 listopada 2016 r. Abp Henryk Hoser SAC erygował ośrodek duszpasterski. Budowa świątyni rozpoczęła się 25 września 2019 roku. We wspomnienie liturgiczne MB Różańcowej, 7 października 2019 roku decyzją bp. Romualda Kamińskiego ośrodek został podniesiony do rangi parafii.

5000

Białołęka: Delfina, Dorodna, Familijna, Gołdapska, Igrzyskowa, Kasztanowa, Klembowska, Kładka Żerańska, Konwaliowa, Ku Rzece, Laurowa, Leszczynowa, Masztowa, Mirocińska, Modlińska (nieparzyste od Kanału Żerańskiego do Kuklińskiego), Myśliborska (do Kuklińskiego), Obrazkowa, Piechocka, Płużnicka, Portowa, Przaśna, Szczupacza, Świderska (do Kuklińskiego), Trakt Nadwiślański (do Kuklińskiego), Zabłocka, Zakątna, Zarzecze, Żerańska, Życzliwa