Diecezja Warszawsko-Praska » Parafie » MISTÓW, Parafia Matki Bożej Fatimskiej

MISTÓW, Parafia Matki Bożej Fatimskiej

Niedziele i święta: 09:00, 11:00

Dni powszednie: 08:30 (w czwartek i sobotę), 18:00 (oprócz czwartku i soboty)

Proboszcz: O. Borządek Marcin CCN, od 01.10.2017

Ośrodek Duszpasterski erygował Bp Kazimierz Romaniuk 16 grudnia 1997 roku z części parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim i Jakubów. Nowa placówka powstała dzięki staraniom Ks. prał. Stanisława Wołosiewicza, który w ten sposób ułatwił wiernym z odległych miejscowości udział w niedzielnej Eucharystii.

Kompleks budynków (kaplica z plebanią) zaprojektował architekt Jarosław Wołosiewicz z Białegostoku. Do czasu wybudowania kaplicy wierni gromadzili się na Mszy Św., nabożeństwach i spotkaniach formacyjnych w remizie strażackiej. Kaplicę poświęcił Bp Kazimierz Romaniuk 13 maja 2000 roku. Organizatorem ośrodka i pierwszym administratorem był Ks. Mirosław Tempczyk. W 2009 r. Abp Henryk Hoser SAC, powierzył pieczę nad ośrodkiem Wspólnocie Chemin Neuf (Nowa Droga).

Na mocy Dekretu z 24 lipca 2017 roku, z dniem 1 sierpnia 2017 roku Ośrodek został przez Abp. Henryka Hosera SAC podniesiony do rangi Parafii.

Poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod świątynię parafialną dokonał 18 września 2022 roku bp Romuald Kamiński.

Anielinek, Leontyna, Mistów, Porąb (tylko Marcelin)

† Ks. Cudny Franciszek, do 1931, utonął w Bzurze ratując nauczyciela
† Ks. Wóycicki Aleksander, do 03.02.1901, ostatni przedwojenny rektor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie