Diecezja Warszawsko-Praska » Parafie » MIĄSE, Parafia św. Jana Chrzciciela

MIĄSE, Parafia św. Jana Chrzciciela

ul. Kardynała Wyszyńskiego 31, 05-240 Miąse

Niedziele i święta: 9:00, 11:00

Dni powszednie: 17:00 (od marca do września o 18:00), 18:00 (od października do lutego o 17:00)

Proboszcz: Ks. Pogorzelski Robert, od 10.05.2022

Parafię erygował bp Kazimierz Romaniuk 2 lutego 1999 roku, a pierwszym proboszczem został ks. Paweł Waldemar Kaniewski. Budynek pełniący funkcję tymczasowej kaplicy postawiono w roku 1994 bez planu i pozwolenia na budowę; początkowo miał być „domem ludowym”, czyli miejscem zabaw i wesel. Ponieważ nie było stosownego miejsca na odprawianie Mszy świętej, mieszkańcy Miąsego podczas specjalnego referendum zdecydowali o przeznaczeniu budynku na kult religijny. W tym samym roku poczyniono niezbędne adaptacje i bp Kazimierz Romaniuk poświęcił budynek jako nową kaplicę.

Do 13 czerwca 1997 roku Miąse było filią parafii Klembów obsługiwaną przez tamtejszych duszpasterzy; wtedy do pracy duszpasterskiej w kaplicy skierowano ks. Kaniewskiego. 25 stycznia 1998 roku władza diecezjalna erygowała ośrodek duszpasterski w Miąsem. W 2004 roku rozpoczęto budowę kościoła. W roku 2009 abp Henryk Hoser SAC wmurował kamień węgielny. W 2012 roku kościół został oddany do użytku.

Jadwinin, Łysobyki (po lewej Alei Marysieńki), Miąse, Stasinów