Diecezja Warszawsko-Praska » Orszaki Trzech Króli w diecezji warszawsko-praskiej

Orszaki Trzech Króli w diecezji warszawsko-praskiej

Jeżeli na liście nie ma wydarzenia z twojej parafii to prosimy o przesłanie informacji na adres [email protected]. Wiadomość powinna zawierać plan wydarzenia, godzinę oraz adres, a także materiały graficzne (jeśli są przygotowane) promujące spotkanie.

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej i parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

Rozpoczęcie Mszą Świętą w parafii Matki Bożej Częstochowskiej, następnie uformowanie i przejście Orszaku, pokłon trzech króli oraz Msza Święta w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie.

4 stycznia odbędą się poprzedzające Orszak, bezpłatne, rodzinne warsztaty z tworzenia koron.

Parafia Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie

Parafia Miłosierdzia Bożego w Legionowie

Podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste wejście Orszaku Króli (dzieci w koronach) do kościoła; o godz. 17.00 zapraszamy do świątyni na wspólne słuchanie Słowa Bożego i kolędowanie.

Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i parafia św. Jana Kantego w Legionowie

Program:

10:00 – Kolędowanie ze scholą parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
– przemarsz z jasełkami młodzieży z parafii św. Jana Kantego
11:30 – Msza Święta w parafii św. Jana Kantego

Miejsce:
Targowisko “Mój rynek”
ul. marsz. J. Piłsudskiego / róg ul. Króla Jana III Sobieskiego

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Msza święta o 11.30, około 12.20 wyruszy Orszak ulicami: pl. Kościuszki, Konstytucji 3 Maja, Batorego. Zakończenie Orszaku na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 1.

Parafia św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie

Parafia św. Łukasza Ewangelisty zaprasza 6 stycznia 2023 r. na Mszę św. o godz. 1100, po Mszy św. wyruszymy w uroczystym Orszaku Trzech Króli ulicami parafii: Sprawna, Tłuchowska, Leśnej Polanki, Światowida, Dzierzgońska.

Zapraszają Organizatorzy Orszaku: Parafia św. Łukasza Ewangelisty i Niepubliczne Przedszkole „SMERF”

Parafia św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim

Parafia św. Michała Archanioła organizuje pierwszy w historii Nowego Dworu Mazowieckiego Orszak Trzech Króli. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Nowodworskiego Krzysztof Adam Kapusta i Burmistrz Miasta Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski.

Plan:

– godz. 11.30 – Msza święta w kościele św. Michała Archanioła

– ok. 12.20 – formowanie orszaku – wyjście z terenu kościoła i przejście ulicami miasta

– pokłon przy żłóbku – żywa szopka

– wspólne kolędowanie z zespołem POROZUMIENIE OFFICIAL

– poczęstunek dla uczestników orszaku

Parafia św. Rity z Cascii w Warszawie

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie

Start o godz. 11:00 (Msza Święta)

11:30 Jasełka w wykonaniu bielanek i ministrantów

12:00 Orszak Trzech Króli ulicami parafii

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Siennicy

– wymarsz orszaku ze Skweru św. Jana Pawła II w Siennicy (przy rondzie ks. Łukasza Janczaka) o godz. 15.00

– pokłon mędrców w kościele parafialnym św. Stanisława BM w Siennicy, koncert świąteczny i Jasełka

– po wydarzeniu przy wyjściu z kościoła ciepłe przekąski

Organizatorzy: Parafia św. Stanisława BM w Siennicy, Urząd Gminy w Siennicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy, Międzypokoleniowy Chór “Kanon” z Siennicy.

Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach

Po Mszy świętej o godz. 12:00 zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach. Początek i koniec trasy przy kościele parafialnym.

Dla uczestników przygotowane zostały papierowe korony oraz śpiewniki z kolędami. Zachęcamy wszystkich do przyozdobienia swoich strojów, aby było kolorowo i radośnie z aniołami, pasterzami i zwierzątkami. Czasem wystarczy mały element, który połączeniu z innymi tworzy piękną całość. Po zakończonym Orszaku przy kościele będą czekać kiełbaski z ogniska i gorąca herbata! Zapraszamy do wspólnego kolędowania i dzielenia się wiarą.

Parafia św. Wawrzyńca w Gliniance

Wymarsz 11.00 z placu S.P im Wincenteo Witosa w Gliniance

11.30 Msza św. w kościele parafialnym i na koniec rozdanie upominków dla dzieci uczestniczących w roratach.

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim

14.30 – plac przed Urzędem Gminy przy ul. Strażackiej 4 – powitanie mędrców ze wschodu, przemarsz Orszaku do kościoła, w trakcie marszu spotkanie z aniołami i śpiewanie kolęd.

15.00 – powitanie mędrców w kościele, złożenie darów Dzieciątku Jezus,  Msza święta

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Celestynowie

Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 14.00 pod kościołem parafialnym. Trasa orszaku: wyjście od kościoła następnie ul Chopina, Inżynierska, Rękasa, św. Kazimierza, Wąska, Wrzosowa, Regucka, Laskowska, Radzińska, Otwocka i zakończenie przy Hali Sportowej. Na zakończenie Orszaku odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kałuszynie

Rozpoczęcie Mszą Świętą o g. 11.00. Po Mszy Św. za gwiazdą pochód wraz z trzema królami ulicami Kałuszyna do żywej szopki na Pl. Kilińskiego, aby oddać Jezusowi pokłon.