Diecezja Warszawsko-Praska » Olimpiada Teologii Katolickiej 2023 – wyniki etapu diecezjalnego

Olimpiada Teologii Katolickiej 2023 – wyniki etapu diecezjalnego

Najlepszy wynik osiągnęła Zofia Kurowska z LO im. Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim, drugie miejsce wywalczył Stefan Sowiński z LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, trzecie miejsce zajął Jakub Pawlak z LO nr 1 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Otwocku i tuż za podium uplasował się Mateusz Miszczak z LO im. Juliusza Słowackiego w Otwocku.

W finale diecezjalnego etapu wzięło udział 32 uczniów z 21 szkół z terenu diecezji warszawsko-praskiej. W tym roku olimpiadzie towarzyszy hasło „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”. Nagrody laureatom wręczył ksiądz Maciej Miętek, kanclerz Kurii. Uczestnicy diecezjalnego finału olimpiady otrzymali upominki. Nagrody dla laureatów ufundowali biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński, ks. Maciej Miętek oraz Radio Warszawa. Trzech reprezentantów diecezji weźmie udział w finale ogólnopolskim olimpiady w dniach 13–15 kwietnia w Pelplinie.

fot. Karolina Błażejczyk