Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Ogłoszono datę ŚDM w Lizbonie: 1-6 sierpnia 2023 r.

Ogłoszono datę ŚDM w Lizbonie: 1-6 sierpnia 2023 r.

Gospodarze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie ogłosili dziś datę tego międzynarodowego spotkania. Odbędzie się ono od 1 do 6 sierpnia 2023 r. Mamy nadzieję, że 22 miesiące, które dzielą nas od ŚDM będą dla wszystkich czasem ewangelizacji – oświadczył kard. Manuel Clemente, patriarcha Lizbony.

Organizatorzy zapewniają, że przygotowania są już w toku. W grupach roboczych, które tworzą Lokalny Komitet Organizacyjnych, zaangażowanych jest 400 wolontariuszy, z czego większość stanowią Portugalczycy. Ponadto we wszystkich 21 portugalskich diecezjach działają lokalne komisje organizacyjne, które przygotowują ŚDM na szczeblu diecezjalnym.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie miały się pierwotnie odbyć już za rok. Ze względu na pandemię zostały jednak przesunięte. W dzisiejszym komunikacie prasowym organizatorzy przypominają wydarzenia, które naznaczyły pierwszy przygotowań: przyjęcie przez portugalską delegację symboli ŚDM w listopadzie ubiegłego roku oraz ogłoszenie logo i hymnu spotkania w Lizbonie.

Źródło: www.vaticannews.va/Krzysztof Bronk

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży