Diecezja Warszawsko-Praska » Ogłoszenie o czasowym zamknięciu katedry z uwagi na remont

Ogłoszenie o czasowym zamknięciu katedry z uwagi na remont

Ze względu na zaplanowane prace remontowe w katedrze, po I niedzieli Wielkiego Postu (czyli po 6 marca) wszystkie nabożeństwa będą odprawiane w kaplicy kurialnej, znajdującej się przy budynku plebanii przy ul. Floriańskiej 3.

Podczas prac (zaplanowanych do Bożego Narodzenia 2022) katedra będzie niedostępna zarówno do modlitwy, jak i dla zwiedzających. Wszystkie Msze św. w niedziele i w dni powszednie oraz nabożeństwa będą odprawiane w kaplicy. Porządek Mszy św. nie ulegnie zmianie – poza jedną różnicą: w niedziele będzie odprawiana dodatkowo Msza św. o godz. 16.00. Nie będzie całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. O nadchodzących zmianach parafia katedralna będzie szczegółowo informować w kolejne niedziele.

W czasie zamknięcia katedry uroczystości diecezjalne będą odbywać się w konkatedrze na Kamionku.