Diecezja Warszawsko-Praska » Odprawy katechetyczne 2022/2023

Czcigodni Księża Proboszczowie,
Wikariusze, Siostry zakonne

i Katecheci świeccy,

zapraszamy 29 lub 30 sierpnia na odprawę katechetyczną. Spotkanie, ze względu na trwający remont katedry, będzie miało miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Warszawie-Tarchominie, ul. Mehoffera 2  – rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.30 w Kościele św. Jakuba w Warszawie-Tarchominie, ul. Mehoffera 4 (kapłanów, zapraszamy do koncelebry i prosimy o zabranie alby, paska i czerwonej stuły – poniedziałek, białej-wtorek).

W programie:

• Wykład: ks. prof. dr. hab. Waldemara Chrostowskiego – ksiądz Archidiecezji Warszawskiej, prof. dr hab. teologii, biblista, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego, był przewodniczącym Stowarzyszenia Biblistów Polskich, zaangażowany w dialog katolicko-żydowski. Członek Polskiej Akademii Nauk (Komitet Nauk Teologicznych). Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych. Laureat prestiżowej Nagrody Ratzingera, którą watykańska Fundacja Josepha Ratzingera – Benedykta XVI przyznaje najwybitniejszym teologom świata. Otrzymał Odznakę Honorową „Bene Merito”. W 2018 r. został nagrodzony medalem „Pro bono Poloniae”, zaś w 2020 r. otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Temat: „Nauczyciele wiary – w świetle Biblii.”

• Ogłoszenia Wydziału Nauki Katolickiej
  • Wystąpienie Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
  • Błogosławieństwo na nowy rok pracy.

Prosimy o punktualne przybycie i zarezerwowanie ok. 3 godzin.

Publikacje dostępne będą podczas spotkania w holu seminarium duchownego.

Wydział Nauki Katolickiej