Diecezja Warszawsko-Praska » Nowenna przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Nowenna przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Zbliża się 6 rocznica Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W tym akcie zobowiązaliśmy się podporządkować Mu wszystkie sfery naszego życia osobistego i społecznego. Wiemy jednak, że potrzeba wytężonej modlitwy i nieustannego wysiłku, aby zrealizować złożone wtedy przyrzeczenia.

20 listopada br. obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do tego wydarzenia przygotujmy się przez 9-dniową nowennę, która rozpocznie się w piątek, 11 listopada (w Święto Niepodległości) i potrwa do soboty, 19 listopada. W samą uroczystość odczytajmy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Na nowo zawierzmy się Chrystusowi Królowi, trwając na modlitwie w świątyniach i w rodzinach. Prośmy o zgodę w naszej Ojczyźnie, o pokój na Ukrainie, o zwycięstwo dobra nad złem. Starajmy się przeżywać ten czas w stanie łaski uświęcającej, pojednani z Bogiem i z bliźnimi, aby skutecznie upraszać królowanie Jezusa na ziemi.

Można skorzystać z tekstów znajdujących się w modlitewniku Króluj nam, Chryste! (Ustroń 2018) oraz zbioru pt. Przyjdź królestwo Twoje. Nowenna przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (Cieszyn 2020), opracowanych przez ks. prof. Marka Chmielewskiego. Te pozycje otrzymały wszystkie parafie dwa lata temu.

bp Stanisław Jamrozek
DELEGAT KEP DS. RUCHÓW INTRONIZACYJNYCH