Diecezja Warszawsko-Praska » Niedziela Chrztu Pańskiego 2023, patronalne święto Ruchu Światło-Życie

Niedziela Chrztu Pańskiego 2023, patronalne święto Ruchu Światło-Życie

Ruch Światło-Życie swoje święto patronalne obchodzi w Niedzielę Chrztu Pańskiego. W tym dniu członkowie dziecięcych, młodzieżowych i rodzinnych oaz diecezji warszawsko-praskiej spotkali się na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie.

Mszy Świętej o godz. 15:00 przewodniczył bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Jacek Grzybowski. W homilii mówił, że każdy człowiek odpowiedzialny jest za historię swojego życia:

Każdy człowiek jest odpowiedzialny za swoje życie, za swój kawałek świata, za swój kawałek historii, którą tworzy, którą kreuje i Bóg nie patrzy, czy jesteś chłopem, mieszczaninem, księciem, biskupem, czy jesteś kapłanem, człowiekiem świeckim, mężem, żoną, On to wie. Natomiast patrzy, jak realizujesz swoje zadanie, powołanie, swoją misję – jako człowiek, mężczyzna, bądź kobieta.

Duchowny zwrócił się do zgromadzonych członków Ruchu Światło-Życie i przypomniał zobowiązania wynikające z chrztu i będące kontynuowane przez systematyczną formację:

Jeśli ktoś zrozumiał potrzebę formacji, znaczenie zobowiązań obecnych w naszym życiu przez chrzest, to widzi także konieczność nieustannego wysiłku uczenia się treści wiary, obiektywizowania swoich postaw, życia we wspólnocie takiej, jaka jest – z jej blaskami i cieniami, z jej pięknem i z jej trudem – aby wypełnić to, co sprawiedliwe, czyli zobowiązania chrztu świętego, które sobie uświadomiłem, przyjąłem i je realizuję.

Na koniec Mszy Świętej kapłani należący do Unii Kapłanów Chrystusa Sługi odnowili swoje przyrzeczenia. Po Eucharystii w oratorium odbyło się spotkanie opłatkowe.

fot. Karolina Błażejczyk