Diecezja Warszawsko-Praska » Msza Święta w 119. rocznicę chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej

Msza Święta w 119. rocznicę chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej

W parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wiązownie na wspólnej modlitwie zgromadzili się przedstawiciele środowiska pielęgniarek i położnych z całej Polski. 23 czerwca 1903 r. bł. Hanna Chrzanowska przyjęła w tej świątyni sakrament chrztu.

Błogosławiona Hanna Chrzanowska całe życie poświęciła chorym i ubogim. Jej postawa może inspirować współczesnych pracowników służby zdrowia, dlatego rokrocznie gromadzą się oni na Mszy Świętej, prosząc błogosławioną o wstawiennictwo.

Mszy Świętej przewodniczył biskup Romuald Kamiński – przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Służby Zdrowia.

W homilii biskup Kamiński zwrócił się do pracowników służby zdrowia z przypomnieniem, skąd powinni czerpać siły, których potrzebują do realizacji niełatwego powołania służby bliźniemu:

Zdecydowana większość z nas tu zgromadzonych idzie do człowieka chorego, będącego w potrzebie, człowieka który stracił poczucie pewności w życiu. Zobaczcie na ilu płaszczyznach wasza bliskość jest potrzebna, jakie to ogromne zadanie. Czy jesteście temu w stanie sprostać? Tak, ale trzeba pamiętać, że im większe zadanie, tym większe przytulenie do Boga.

Na Mszy oprócz lekarzy i pielęgniarek licznie zgromadziły się także osoby chore i niepełnosprawne, siostry zakonne pracujące wśród chorych, a także młodzież ze szkół w Wiązownie i Malcanowie. Na koniec bp Romuald Kamiński pobłogosławił zgromadzonych relikwiami i odmówiono litanię do bł. Hanny Chrzanowskiej.

fot. Karolina Błażejczyk