Diecezja Warszawsko-Praska » Msza Święta roratnia w wigilię

Msza Święta roratnia w wigilię

W wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego ostatnią Mszę Świętą roratnią tegorocznego adwentu biskup Romuald Kamiński sprawował w parafii św. Hieronima w Starej Miłosnej.

W homilii biskup Kamiński mówił o radości i pokoju wynikających z wewnętrznego zjednoczenia z Chrystusem:

Cieszmy się i okazujmy to w swoim życiu, że dana nam jest łaska bliskości z Najwyższym. Niech to pozostanie jako pewna refleksja po dzisiejszych czytaniach. Mimo trudnych sytuacji zewnętrznych zachowujmy niezmąconą radość wewnętrzną. To nam bardzo ułatwi spojrzenie na wszystko to, co przeżywamy na co dzień.

Dodał również, że wiara jest darem, nad którym trzeba pracować i o który trzeba dbać przez całe życie:

Zawierzenie to innymi słowy akt naszej wiary i Matka Najświętsza jest tutaj dla nas najlepszym przykładem. Zaufać Bogu – to, co koniecznie trzeba z tym związać, to pamiętajmy, że to jest dar, który jest ulotnym darem. Nie zdarzyło się jeszcze w świecie, na drogach ludzkich, że ktoś posiadł wiarę i nie pracując nad tym darem, nie ochraniając go i nie pomnażając, z tym darem przetrwał do końca życia.

fot. Karolina Błażejczyk