Diecezja Warszawsko-Praska » Msza Święta dziękczynna za beatyfikację Hanny Chrzanowskiej

Msza Święta dziękczynna za beatyfikację Hanny Chrzanowskiej

W Katedrze Warszawsko-Praskiej sprawowana była Msza Święta dziękczynna za beatyfikację bł. Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki, działaczki charytatywnej, pedagog, instruktorki i prekursorki pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego.

Homilię wygłosił ks. Arkadiusz Zawistowski, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia. Cała homilia przyjęła formę modlitwy do błogosławionej, a w jednym z jej punktów kapłan podziękował za codzienne orędownictwo błogosławionej nad osobami posługującymi przy chorych i cierpiących:

Haniu, mam do Ciebie jedną prośbę, taką osobistą – proszę Cię, abyś u Jezusa Dobrego Pasterza, wyprosiła też potrzebne dary i łaski dla kapelanów o wrażliwość, o służbę, a także o odwagę. To tyle Haniu, przyjmij tę modlitwę i zanieś ją do Jezusa, bo płynie ona ze szczerego serca. Ja ją głośno wypowiadam, ale wszyscy tu zgromadzeni – twoje koleżanki i koledzy podpisują się pod nią. Tyle kwiatów przynieśli dzisiaj, to znaczy, że są Bogu i Tobie wdzięczni, że jesteś ich Orędowniczką w niebie.

Beatyfikacja błogosławionej Hanny Chrzanowskiej odbyła się 28 kwietnia 2018 r. w Łagiewnikach. Urodzona w Warszawie, a pracująca w Krakowie pielęgniarka podejmowała opiekę wobec każdego chorego mówiąc zawsze, że to nie obowiązek, a przyjemność i powołanie.

Retransmisja Mszy Świętej wraz z cała homilią:

fot. Jakub Troszyński