Diecezja Warszawsko-Praska » Msza św. dla kapłanów wyświęconych przez kard. Stefana Wyszyńskiego

Msza św. dla kapłanów wyświęconych przez kard. Stefana Wyszyńskiego

Archidiecezja Warszawska zaprasza kapłanów wyświęconych przez kard. Stefana Wyszyńskiego do udziału we Mszy św. i wspólnej modlitwy o duchowe owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Poniżej zamieszczamy treść zaproszenia:

Zbliża się termin beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego Arcybiskupa Gnieźnieńskiego i Warszawskiego, Prymasa Polski i Matki Elżbiety Róży Czackiej – 12 września br. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. Ze względów organizacyjnych nie wszyscy księża będą mogli bezpośrednio uczestniczyć w tej uroczystości.

W sobotę, 28 sierpnia br. o godz. 19.00 w Archikatedrze Warszawskiej Ks. Kardynał Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy Świętej w intencji duchowych owoców beatyfikacji, na którą do koncelebry zaproszeni są księża wyświęceni przez Kard. Stefana Wyszyńskiego, szczególnie związani z Jego osobą, z terenu Archidiecezji Warszawskiej, Diecezji Warszawsko-Praskiej i Diecezji Łowickiej.

Prosimy, aby księżą wzięli ze sobą albę i stułę koloru białego.

Jednocześnie prosimy o powiadomienie zainteresowanych księży i zaproszenie ich do udziału w tej Mszy Świętej sprawowanej niespełna miesiąc przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Z braterskim pozdrowieniem

+ Michał Janocha