Diecezja Warszawsko-Praska » Msza Krzyżma – komunikat liturgiczny

Msza Krzyżma – komunikat liturgiczny

Serdecznie zapraszamy wszystkich kapłanów do udziału w koncelebrowanej Mszy Świętej z poświęceniem Krzyżma w Wielki Czwartek o godz. 10:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Podczas Eucharystii zostaną odnowione przyrzeczenia kapłańskie.

Prosimy o zabranie alby i stuły koloru białego. Księża koncelebrujący po ucałowaniu ołtarza zajmują miejsca wskazane przez porządkowych.

Do zakrystii biskupiej zapraszamy Księży Jubilatów, którzy w tym roku przeżywają 25 i 50 lat kapłaństwa (święcenia 1998 i 1973) oraz Księdza Infułata, Księży Wikariuszy Biskupich, Księdza Kanclerza, Księdza Rektora WSD i Księży Dziekanów poszczególnych dekanatów.

Po Mszy Świętej będzie można odebrać oleje święte dla parafii. Prosimy o zabranie własnych naczyń.

ks. Tomasz Kalinowski
ceremoniarz diecezjalny