Diecezja Warszawsko-Praska » Msza Krzyżma – komunikat liturgiczny

Msza Krzyżma – komunikat liturgiczny

Serdecznie zapraszamy wszystkich kapłanów do udziału w koncelebrowanej Mszy Świętej z poświęceniem Krzyżma w Wielki Czwartek o godz. 10.00. Podczas Eucharystii zostaną odnowione przyrzeczenia kapłańskie.

Prosimy o zabranie alby i stuły koloru białego. Księża koncelebrujący po ucałowaniu ołtarza zajmują miejsca wskazane przez porządkowych.

Do zakrystii konkatedralnej zapraszamy Księży Jubilatów, którzy w tym roku przeżywają 25 i 50 lat kapłaństwa (święcenia: 1997 i 1972 rok) oraz Księdza Infułata, księży Wikariuszy biskupich, Księdza Kanclerza oraz Księdza Rektora WSD.

Po Mszy Świętej będzie można odebrać oleje święte dla parafii. Prosimy o zabranie własnych naczyń.

Miejsca parkingowe dla księży zostaną udostępnione na parkingu konkatedralnym oraz przy kościele. Istnieje możliwość bezpłatnego parkowania wzdłuż ulicy Grochowskiej – po jednej i po drugiej stronie, na ulicy Lubelskiej oraz wokół ogrodzenia (zgodnie z mapką załączoną poniżej).

ks. Tomasz Kalinowski
ceremoniarz diecezjalny