Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Możliwość udziału w śpiewie hymnu ŚDM w Lizbonie

Możliwość udziału w śpiewie hymnu ŚDM w Lizbonie

Chcesz zaśpiewać w chórze polskiej wersji hymnu
Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie?
Spróbuj swoich sił w przesłuchaniach!

Polska wersja utworu Ha pressa no ar (Jest pośpiech w powietrzu) zostanie zaprezentowana 24 lipca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, w 5. rocznicę otwarcia krakowskich ŚDM. Aranżację przygotowuje Hubert Kowalski, krakowski kompozytor i producent muzyczny. Projekt realizowany jest przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

 • Jeśli jesteś w wieku 18-30 lat, kochasz muzykę i chcesz wziąć udział w wydarzeniu nie tylko muzycznym, ale i modlitewnym – zapraszamy Cię do współpracy!
 • Osoby, które zakwalifikują się do chóru, muszą zadeklarować swoją dostępność i możliwość przyjazdu do Krakowa w terminach:
  • 21-23 maja – próba chóru i orkiestry, wspólne czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego (Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie)
  • 8-13 czerwca – próby generalne i sesje nagraniowe
  • 24 lipca – premiera hymnu
Aby wziąć udział w przesłuchaniach należy przed 18 kwietnia wykonać następujące kroki:
 • Pobierz materiały przygotowane przez kompozytora.
 • Nagraj dwa filmiki:
  • Pierwszy to autoprezentacja – zaprezentowanie swoich możliwości wokalnych w wybrany przez siebie sposób. Niech to będzie coś prosto z serca, w dowolnie wybranym stylu.
  • Drugi filmik należy nagrać według pobranych z powyższego linku wytycznych kompozytora.
 • Wypełnij formularz. W trakcie wysyłania jednym z kroków będzie wysłanie Twoich filmów przez wetransfer. Upewnij się przed wysłaniem, że na filmach słychać wyraźnie Twój głos i widać twarz oraz że plik jest nazwany zgodnie z instrukcją.
Pamiętaj, że 18 kwietnia to ostateczny termin zgłoszeń!

Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się z duszpasterzem młodzieży Twojej diecezji – on zweryfikuje Twój udział w projekcie. Jeśli się jeszcze nie znacie, wymienimy Was kontaktami. Będzie to okazja do poznania i wspólnych diecezjalnych przygotowań do ŚDM. Udział w nagraniach nie jest możliwy bez wiedzy i zgody diecezjalnego duszpasterza młodzieży.

Osoby biorące udział w przesłuchaniach zostaną poinformowane o decyzji dotyczącej udziału w projekcie do 30 kwietnia.

Jeśli masz pytania – pisz na adres [email protected]

Powodzenia!

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży