Diecezja Warszawsko-Praska » Modlitwa w intencji młodzieży za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózkówny

Modlitwa w intencji młodzieży za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózkówny

Czcigodni księża,

katecheci, opiekunowie wspólnot młodzieżowych,

drodzy młodzi,

od kilkunastu miesięcy szerzymy na terenie naszej diecezji kult błogosławionej Karoliny Kózkówny. W niektórych parafiach są obecne jej relikwie. Ufamy, że ta orędowniczka jest dobrym patronem na trudne czasy, szczególnie dla młodzieży – nie tylko z terenu naszej diecezji, ale także z całej Polski, dlatego chcemy wspólnie świętować liturgiczne wspomnienie błogosławionej Karoliny.

Rozpoczynając tradycję corocznej modlitwy w parafiach naszej diecezji zapraszamy w tym roku do parafii św. Włodzimierza w Warszawie.

18 listopada (piątek) w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczył bp Jacek Grzybowski. Liturgia rozpocznie się o godz. 18.00. Księży chcących włączyć się do koncelebry prosimy o zabranie własnych alb i przybycie do zakrystii nie później niż o godz. 17:45.

Zachęcam do przekazania tej informacji grupom młodzieżowym naszej diecezji. Mając świadomość, że to właśnie modlitwa za wstawiennictwem błogosławionej jest najistotniejsza, mamy pragnienie serca, aby od tego momentu ten dzień był co roku szczególnym czasem dla naszej diecezji, kiedy to w kolejnych parafiach będą odbywać się podobne uroczystości.

Szczegóły wydarzenia, materiały graficzne, zaproszenie video, a także modlitwa nowenną nagrana przez młodzież, dostępne są tutaj.

ksiądz Michał Dziedzic
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży