Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Modlitwa w intencji młodzieży za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa

Modlitwa w intencji młodzieży za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa


Czcigodni księża,

katecheci, opiekunowie wspólnot młodzieżowych,

drodzy młodzi,

od kilkunastu miesięcy szerzymy na terenie naszej diecezji kult błogosławionego Carla Acutisa. W niektórych parafiach są już obecne jego relikwie. Ufamy, że ten orędownik jest dobrym patronem na trudne czasy, szczególnie dla młodzieży – nie tylko z terenu naszej diecezji, ale także z całej Polski, dlatego chcemy wspólnie świętować liturgiczne wspomnienie błogosławionego Carla.

Rozpoczynając tradycję corocznej modlitwy w parafiach naszej diecezji zapraszamy w tym roku do parafii św. Hieronima w Starej Miłosnej.

12 października (środa) w liturgiczne wspomnienie błogosławionego Carla Acutisa, uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczył abp  Salvatore Pennachio – Nuncjusz Apostolski w Polsce. Liturgia rozpocznie się o godz. 18.00. Księży chcących włączyć się do koncelebry prosimy o zabranie własnych alb i przybycie do zakrystii nie później niż o godz. 17:45.

Zachęcam do przekazania tej informacji grupom młodzieżowym naszej diecezji. Mając świadomość, że to właśnie modlitwa za wstawiennictwem błogosławionego jest najistotniejsza, mamy pragnienie serca, aby od tego momentu ten dzień był co roku szczególnym czasem dla naszej diecezji, kiedy to w kolejnych parafiach będą odbywać się podobne uroczystości.

Szczegóły wydarzenia, materiały graficzne, zaproszenie video, a także modlitwa nowenną nagrana przez młodzież, dostępne są tutaj.

ksiądz Michał Dziedzic
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży