Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Misyjny Synod Dzieci

Misyjny Synod Dzieci

17 września 2022 roku, po 2 latach przygotowań w ogniskach misyjnych, przedstawiciele dzieci wszystkich polskich diecezji spotkali się na Synodzie misyjnym, który odbył się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ten sposób dzieci świętowały 100-lecie nadania tytułu papieskiego Dziełu Misyjnemu Dzieci.

Przedstawicielami diecezji warszawsko–praskiej były 4 dziewczynki z ogniska misyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Zielonce, pod opieką s. Gabrieli Chodzińskiej, dominikanki misjonarki.

Dzieci spotkały się w kontynentalnych grupach diecezjalnych. Dzieliły się tym, jak pracują w swoich ogniskach oraz pisały za co chcą podziękować Ojcu Świętemu i o co pragną go prosić. Sercem spotkania była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp Salvarote Pennacchio oraz biskupa Jana Piotrowskiego, odpowiedzialnego z ramienia Episkopatu za Dzieła Misyjne w Polsce. Podczas spotkania był też czas na wspólną zabawę i taniec. Spotkanie zakończyło się uroczystym rozesłanie do pracy misyjnej w ogniskach parafialnych.

fot. s. Gabriela Chodzińska

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży