Diecezja Warszawsko-Praska » Misje kanoniczne do nauczania religii na rok szkolny 2022/2023

Misje kanoniczne do nauczania religii na rok szkolny 2022/2023

Czcigodni Księża Proboszczowie i Katecheci,

zbliża się początek nowego roku szkolnego. Z dniem 31 sierpnia br. wielu katechetom wygasa misja kanoniczna do nauczania religii, księża zmieniający parafię zaczną pracę w nowych szkołach. W związku z tym, już teraz prosimy o przysłanie prośby o misję (wypełnionej przez Księdza Proboszcza parafii) drogą mailową na adres [email protected]. W przypadku nowych katechetów prosimy o przesłanie CV, dokumentów poświadczających kwalifikacje (teologiczne i pedagogiczno-katechetyczne) oraz opinię księdza proboszcza o kandydacie. Można także wyżej wymienione dokumenty dostarczać do Wydziału Nauki Katolickiej osobiście. Sam odbiór misji będzie wtedy o wiele bardziej sprawny.

Wzór prośby Księdza Proboszcza o wydanie misji znajduje się w załączniku.

Z wyrazami należnego szacunku
Wydział Katechetyczny