Diecezja Warszawsko-Praska » Rajszew

RAJSZEW, Parafia św. Andrzeja Boboli

Różana 2, 05-110 Rajszew

Niedziele i święta: 10:00, 11:30 (z udziałem dzieci), 16:00

W czerwcu 2007 r. Abp Sławoj Leszek Głódź skierował Ks. Stanisława Kanię – dotychczasowego wikariusza Par. M.B. Częstochowskiej w Wołominie do tworzenia Ośrodka Duszpasterskiego w Rajszewie. Dekret zaczął obowiązywać od 1 lipca 2007 r. W tę niedzielę została odprawiona pierwsza msza Św. w starej szkole w Skierdach, gdzie zlokalizowana została tymczasowa kaplica. Rozpoczęły się poszukiwania placu pod przyszły kościół. Po 4 latach, w 2011 r., spisano akt notarialny na działkę. W czerwcu postawiono kaplicę, blaszany kontener wyłożony styropianem i panelami. Dnia 7 sierpnia 2011 Abp Henryk Hoser SAC poświęcił kaplicę, krzyż i plac pod budowę kościoła. Odbyła się również instalacja Najśw. Sakramentu w kaplicy. Został też ogłoszony dekret erygujący Ośrodek Duszpasterski obejmujący Rajszew i Skierdy. Od tego dnia codziennie jest odprawiana Msza Św. Jesienią 2011 r. rozpoczęła się budowa kościoła i domu parafialnego w/g projektu inż. A. Dworczaka. Wiosną 2013 roku kaplica została przeniesiona do domu parafialnego. 18 maja 2013 roku w ściany budowanego kościoła został wmurowany kamień węgielny i erygowana została parafia. Od jesieni 2013 r. w domu parafialnym zamieszkał ks. Proboszcz. Z dniem 1.02.2015 r. do parafii włączona została wieś Trzciany. Wiosną 2016 r. przy budowie kościoła osiągniętą stan surowy – otwarty. W niedzielę, 8 maja 2016 r. w nowym kościele została odprawiona pierwsza Msza Św. z okazji uroczystości I Komunii Św.