Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w Katedrze Warszawsko-Praskiej bp Romuald Kamiński sprawował Mszę Świętą.

Ordynariusz Warszawsko-Praski zwrócił uwagę, że pielęgniarki i położne są tymi, które wchodzą poprzez swoją posługę w bardzo wiele spraw ważnych w życiu człowieka:

Wkraczacie swoją codzienną posługą w wyjątkową strefę, bardzo bliską sercu człowieka. Możecie czuć się wyjątkowymi osobami, które Pan stawia na drodze drugiego człowieka. Nie chodzi tylko o sprawy czysto medyczne. Ile ważnych spraw życia ludzkiego jest wam sygnalizowanych i słowem, gestem, uśmiechem czy obecnością wchodzicie w ich realizację w życiu tego człowieka. Stąd ta wyjątkowa siła posługi.

Bp Romuald Kamiński przypomniał także bł. Hannę Chrzanowską i służebnicę Bożą Stanisławę Leszczyńską:

Dzisiaj mamy oblicza dwóch Waszych koleżanek z jednej i drugiej profesji – Hanny i Stanisławy i to też zauważcie kochani, jak dojrzewa świadomość Waszej posługi. To właśnie ostatnie dziesięciolecia przyniosły taką dorodność, że wśród świętych i błogosławionych pojawia się coraz więcej ludzi ze świata służby medycznej, to jest pewien sygnał bardzo wyraźnie świadczący o tym, że Pan Bóg każe zwrócić uwagę na tę służbę, bo jest ona ważna, a skoro jest ważna, to ważny jest rodzaj powołania i trzeba się na tej drodze pięknie realizować.

fot. Karolina Błażejczyk

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży