Diecezja Warszawsko-Praska » Materiały na czas przygotowania do beatyfikacji matki Czackiej i kard. Wyszyńskiego

Materiały na czas przygotowania
do beatyfikacji matki Czackiej i kard. Wyszyńskiego

Przewielebni Księża!

Przedziwny jest Bóg w świętych swoich – tymi słowami rozpoczął swoją homilię prymas Wyszyński na pogrzebie matki Elżbiety Róży Czackiej 19 maja 1961 roku. Historia połączyła te dwie postaci jeszcze raz, ponieważ zbliżamy się do ich beatyfikacji.

Archidiecezja warszawska opracowała publikację pt. „Przedziwny Bóg w świętych swoich” z tekstami nowenn przygotowujących do tego wyjątkowego wydarzenia, jakie będzie miało miejsce 12 września. Zawiera ona również wykład ks. prof. Andrzeja Gałki Święci się zawsze gdzieś spotkają.

Książka niebawem znajdzie się w materiałach dziekańskich. Proszę zatem Księży Dziekanów o jej odebranie i przekazanie do parafii dekanatu, aby mogła posłużyć jako pomoc duszpasterska na czas nowenny w naszej diecezji (3-11 września).

Kolejną propozycją duchowego przygotowania do beatyfikacji jest forma 33-dniowych rekolekcji. Zostały one przygotowane przez Fundację Tota Tua we współpracy z archidiecezją warszawską. Jest to propozycja dla wszystkich parafii w Polsce, wspólnot, rozgłośni radiowych, a także osób indywidualnych. Formuła rekolekcji została tak przygotowana, by można je było zrealizować w różnych okolicznościach zewnętrznych. Ich rozpoczęcie zaplanowano na 6 sierpnia. Materiały tekstowe do pobrania, audio oraz video będą dostępne na stronie: www.beatyfikacja33.pl

Z kapłańskim pozdrowieniem

ks. Maciej Radzikowski