Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Massmedia w praktyce duszpasterskiej

Massmedia w praktyce duszpasterskiej

Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca mediów diecezjalnych i biura prasowego. Grupa 9 alumnów wraz z ks. drem Rafałem Kamińskim CSMA, prodziekanem Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW i sędzią Sądu Metropolitalnego Warszawskiego, w środę, 18 stycznia, odwiedziła kurię oraz siedziby poszczególnych redakcji.

Wizyta odbyła się w ramach przedmiotu Massmedia w duszpasterstwie. Celem było zapoznanie się ze sposobami ewangelizacji za pośrednictwem mediów na przykładzie działań podejmowanych w diecezji warszawsko-praskiej.

O pracy biura prasowego kurii opowiedziała Karolina Błażejczyk. Podczas wykładu omawiane były główne zadania osób odpowiedzialnych za komunikację w naszej diecezji. Klerycy mogli dowiedzieć się jak wygląda przykładowy dzień w biurze prasowym, kto w nim pracuje, jakie środki społecznego przekazu są wykorzystywane, czy też jak wygląda współpraca z księżmi oraz przedstawicielami mediów. Na koniec był czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Po spotkaniu w kurii klerycy gościli także w redakcjach mediów diecezjalnych: Radia Warszawa, Tygodnika Idziemy oraz kanału Salve NET, gdzie mogli przyjrzeć się ich pracy oraz porozmawiać z dziennikarzami.

fot. kl. Karol Lipkowski MSF

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży