Budowa kościoła rozpoczęła się w 1993 roku. Natomiast już 05 października 1997 r Ks. Bp Kazimierz Romaniuk dokonał poświęcenia kościoła, ołtarza oraz Stacji Drogi Krzyżowej.
Projektantem świątyni jest Pan Prof. Andrzej Buchner z Warszawy, a konstruktorem Pan Inż. Andrzej Żurawski. Bryła kościoła o trójnawowym wnętrzu może pomieścić ponad 700 osób.
W prezbiterium znajduje się marmurowy ołtarz i stół Słowa Bożego oraz dębowe meble wykonane, podobnie jak ławki w kościele i boazeria przez Pana Eugeniusza Kułaka.
Głównym elementem dekoracyjnym prezbiterium jest figura Matki Bożej Fatimskiej, przywieziona z Fatimy, „wpisana” w niszę znajdującą się w ogromnym krzyżu.
W jednej linii z prezbiterium znajdują się dwie boczne kaplice. Jedna poświęcona jest Miłosierdziu Bożemu – obraz Jezusa Miłosiernego stanowi jej główny wystrój, natomiast druga – to kaplica chrzcielna.
W kaplicy chrzcielnej znajduje się obraz przedstawiający chrzest Pana Jezusa w Jordanie i wykonana z piaskowca chrzcielnica. Poświęcenia obu kaplic dokonał w Święto Nawiedzenia NMP, 31 maja 2006 roku, JE Ks. Abp Sławoj – Leszek Głódź, Biskup Warszawsko – Praski.
Na ścianach zawieszone są stacje Drogi Krzyżowej malowane na płótnie.
Bryła kościoła zwieńczona jest wieżą z dzwonnicą. Trzy dzwony o imionach: „ NMP Królowa Różańca Świętego”, „Św. Jan Chrzciciel i Św. Władysław, król węgierski” oraz „Św. Franciszek” poświęcone zostały przez JE Ks. Bpa Stanisława Kędziorę w dniu 6 października 2006 roku.
Z zewnątrz mury kościoła pokryte są elewacją, tzw. „barankiem” szarego koloru. Cokół wokół kościoła, główne i boczne schody wykonane są z granitu. Dach kryty jest blachą miedzianą.
W kościele znajdują się relikwie Św. Faustyny ( ex ossibus ), które zostały przyznane parafii we wrześniu 2006 roku.
Teren wokół kościoła i plebani wyłożony jest kostką i zagospodarowany trawnikami i iglakami, tworzącymi piękną i harmonijną dekorację całości.

Strona główna | Aktualności | Parafia | Kościół | Sakramenty | Nabożeństwa | Galeria | Kontakt