Diecezja Warszawsko-Praska » Lektura „Amoris laetitia” w rodzinach

Lektura „Amoris laetitia” w rodzinach

W odpowiedzi na zaproszenie Papieża Franciszka chcemy podjąć lekturę adhortacji „Radość miłości”. To dokument, który przedstawia nauczanie Kościoła na temat duchowości małżeńskiej oraz podejmuje najważniejsze zagadnienia związane z codziennym życiem rodziny. Wspólne czytanie adhortacji jest inicjatywą związaną z rozpoczynającym się w najbliższy piątek, 19 marca, Rokiem Rodziny.

Pomocą w tym będą przygotowane nagrania poszczególnych fragmentów „Amoris Laetitia”. Są to domowe nagrania przygotowane przez rodziny z naszej diecezji w warunkach życia codziennego.

Filmy będzie można znaleźć od poniedziałku do piątku w diecezjalnych mediach społecznościowych. Zachęcamy do dzielenia się tymi materiałami wśród znajomych, w parafiach, w internecie.

ks. Robert Wielądek
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin