Diecezja Warszawsko-Praska » Kurs dla lektorów

Kurs dla lektorów

W niedzielę, 24 października 2021, o godz. 15:00 w WSD DW-P na Tarchominie (ul. Mehoffera 2) rozpocznie się nowy kurs przygotowujący kandydatów do wykonywania funkcji lektora.

Terminy planowanych kolejnych zajęć w WSD:

• 24 X – niedziela, godz. 15.00;
  • 7 XI – niedziela, godz. 14.30;
  • 21 XI – niedziela, godz. 14.30;
  • 12 XII – niedziela;
  • 16 I – niedziela, godz. 14.30;
  • 20 II – niedziela, godz. 14.30;
  • 27 II – niedziela, godz. 14.30;
  • 20 III – niedziela, godz. 14.30;
  • 3 IV – niedziela, godz. 14.30;
  • 15 V – niedziela, godz. 14.30.

Ogólne informacje o Kursie Lektorskim

Kandydaci: Kandydatem może zostać ministrant z parafii Diecezji Warszawsko-Praskiej, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi poprzez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii (wiek: od 8 klasy podstawówki).

Zapisy: Podczas pierwszego spotkania.

Dokumenty wymagane przy zapisie: imienne skierowanie od Ks. Proboszcza z parafii miejsca zamieszkania (posługiwania) oraz 50 zł wpisowego (materiały + koszt krzyża lektorskiego)

Sprawy organizacyjne:

• Spotkania kursu odbywają się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy Mehoffera 2, w niedziele, w godzinach 14.30-17.30.
  • Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa – możliwe są dwie nieobecności, trzecia zasadniczo oznacza rezygnację z kursu.
  • Zajęcia kursu lektorskiego obejmują wykład liturgiczny, wykład poświęcony znajomości Pisma Świętego oraz zajęcia praktyczne z fonetyki i śpiewu kościelnego. Na każde spotkanie trzeba przynieść zeszyt, długopis oraz Pismo Święte.
  • Każdy kandydat podczas trwania kursu zobowiązany jest również do jednokrotnego posługiwania na uroczystej Mszy Świętej z biskupem np. w Katedrze (po wcześniejszej odprawie z ceremoniarzem). Szczegóły zostaną podane na pierwszym spotkaniu.
  • Każdy z kandydatów musi polubić stronę na facebook’u zatytułowaną: Lektorzy Diecezji Warszawsko-Praskiej – jest to „tablica”, na której będą pojawiać się wszystkie bieżące informacje o kursie (także ewentualne zmiany terminów).
  • Przygotowanie do funkcji lektora obejmuje także udział w tygodniowych rekolekcjach. Rekolekcje będą odbywać się podczas wakacji, w gmachu Seminarium. Udział w rekolekcjach jest warunkiem dopuszczenia do promocji lektorskiej. Terminy rekolekcji będą podane w okolicach stycznia.

Szczegółowe informacje uzyskać można u diecezjalnego duszpasterza lektorów – ks. Jakuba Sędka [email protected]