Diecezja Warszawsko-Praska » Komunikat Komisji Muzyki Kościelnej DW-P dot. przepisów liturgicznych obowiązujących przy wykonywaniu muzyki w kościołach

Czcigodni Kapłani,
Drodzy muzycy kościelni wraz ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w realizację śpiewu liturgicznego w parafiach, ośrodkach duszpasterskich i kaplicach naszej diecezji,
przedstawiam komunikat Komisji Muzyki Kościelnej Diecezji Warszawsko-Praskiej dotyczący przepisów liturgicznych obowiązujących przy wykonywaniu muzyki w kościołach. Proszę księży Proboszczów, kapłanów, muzyków kościelnych i wszystkie osoby związane z liturgią o zapoznanie się z tym komunikatem i przekazanie go osobom zainteresowanym. Proszę o umieszczenie go na stronach internetowych parafii i wspólnot, a także przechowywanie w kancelarii parafialnej, może być on bowiem pomocny przy rozmowach z parafianami na temat oprawy liturgiczno-muzycznej uroczystości kościelnych.  W załączniku Komisja przypomina Instrukcję Konferencji Episkopatu Polski o muzyce kościelnej. Prosząc o życzliwe przyjęcie niniejszego komunikatu życzę wiele łask Bożych w służbie Kościołowi.

bp Jacek Grzybowski
wikariusz generalny