Diecezja Warszawsko-Praska » Komunikat bpa Romualda Kamińskiego po śmierci papieża seniora Benedykta XVI

Komunikat bpa Romualda Kamińskiego po śmierci papieża seniora Benedykta XVI

Czcigodni Kapłani,
Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie,

cały Kościół trwa na modlitwie po śmierci papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcam, abyśmy do naszych codziennych rozważań dołączyli tę intencję. Planujemy w najbliższych dniach spotkanie modlitewne na Mszy Świętej z udziałem przedstawicieli całej naszej diecezji. O szczegółach poinformujemy na początku przyszłego tygodnia.

Księży proszę o zapoznanie się z Komunikatem Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Z modlitwą i błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

KOMUNIKAT KOMISJI DS. KULTU BOŻEGO I DYSCYPLINY SAKRAMENTÓW KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

Na okoliczność sprawowania Mszy Świętej w intencji zmarłego emerytowanego Biskupa Rzymu Benedykta XVI, należy skorzystać (o ile pozwala na to kalendarz liturgiczny) z formularza mszalnego Za zmarłego papieża (n. 15-17, Mszał rzymski, s. 221’-223’). Antyfony należy zaczerpnąć z formularza Za zmarłych, oraz zastosować Prefację o zmarłych (n. 86-90). Liturgię sprawujemy w szatach koloru fioletowego.

+ Piotr GREGER

Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów
Konferencji Episkopatu Polski

Bielsko-Biała, dnia 31 grudnia 2022 r.