Diecezja Warszawsko-Praska » Katecheza » Konkurs diecezjalny dla dzieci młodszych – Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć? – 30 lat diecezji warszawsko-praskiej

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie diecezjalnym dla szkół podstawowych.

Konkurs diecezjalny dla uczniów szkół podstawowych z okazji 30-tej rocznicy powstania naszej diecezji. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych: pierwsza dla klas 0-III, druga dla klas IV-V

Konkurs plastyczny „Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć?” –  30 lat diecezji warszawsko-praskiej.

(św. s. Faustyna, bł. H. Chrzanowska, bł. ks. I. Kłopotowski, bł. ks. J. Stanek)

Zadaniem uczestników będzie przestawienie plastyczne atrybutu wybranych trzech świętych związanych z naszą diecezją według podanego szablonu. Oprócz poznania życiorysów danych świętych, uczniowie będą mieli za zadanie wybranie za swojego otoczenia jednej osoby, która ich zdaniem również idzie drogą świętości i zaproponowanie jej atrybutu.