Diecezja Warszawsko-Praska » Jesienne rekolekcje KSM

Jesienne rekolekcje KSM

Od piątku 14 października do niedzieli 16 października trwały jesienne rekolekcje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zgromadziły młodych formujących się w oddziałach działających przy parafiach diecezji warszawsko-praskiej, a także zainteresowanych poznaniem wspólnoty.

Hasłem rekolekcji były słowa św. o. Pio: “Pamiętajcie, że nie jesteśmy z tej ziemi. Mamy tu misję do spełnienia: zbawienie duszy i danie wszystkim dobrego przykładu”. Spotkanie odbywało się w Sulejówku na terenie klasztoru Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego.

Rekolekcje w duecie poprowadzili ks. Łukasz Turek – koordynator Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz s. Tomasza Potrzebowska CSC.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest wspólnotą zrzeszającą młodych w wieku od 14 do 30 lat. Jego misją jest wychowanie świadomych swojej wiary katolików gotowych służyć Kościołowi i społeczeństwu.

Więcej o wspólnocie można dowiedzieć się tutaj.

fot. Karolina Błażejczyk