Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Informacje porządkowe odnośnie przebiegu uroczystości pogrzebowych abp. Henryka Hosera SAC

Informacje porządkowe odnośnie przebiegu uroczystości pogrzebowych abp. Henryka Hosera SAC

Informacje porządkowe odnośnie przebiegu uroczystości pogrzebowych arcybiskupa Henryka Hosera SAC

1. Msza św. sprawowana w czwartek 19 sierpnia o godz. 18.00 będzie szczególnie naszym diecezjalnym pożegnaniem Księdza Arcybiskupa. Na koniec Mszy św. słowa pożegnania skierują przedstawiciele diecezji: kapłani, osoby życia konsekrowanego, Seminarium duchowne, pracownicy agend kurialnych, świeccy.

2. Aby ułatwić udział kapłanów-gości, którzy przyjadą na uroczystości pogrzebowe w piątek, prosimy kapłanów diecezji warszawsko-praskiej, aby rozważyli zasadność dołączenia się do koncelebry w czwartek 19 sierpnia.

3. Kapłanów, którzy pragną dołączyć się do koncelebry w czwartek, prosimy o przybycie najpóźniej do godz. 17.45. Natomiast w piątek – nie później jak do 11.30.

4. Ze względu na prace remontowe, kapłani wchodzą do katedry głównym wejściem i ubierają się w zakrystii katedralnej (codziennej). Następnie po ucałowaniu ołtarza, zajmują wskazane miejsca. Prosimy o zabranie ze sobą własnej alby oraz fioletowej stuły.

5. Księża Biskupi ubierają się w zakrystii biskupiej.

6. Przypominamy o zachowywaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.

7. Ze względu na małą przestrzeń do Krypty Biskupów Warszawsko-Praskich z ciałem śp. arcybiskupa Henryka zejdzie najbliższa asysta i rodzina.

8. Kwiaty bądź wieńce należy składać przed wejściem do katedry. Będą one układane przez służby porządkowe w odpowiednim miejscu.

9. Msza pogrzebowa, w piątek 20 sierpnia, będzie transmitowana w TVP 3 (pasmo ogólnopolskie), na antenie Radia Warszawa oraz na kanale internetowym SalveNet.

10. Wszelkie pytania odnośnie obsługi mediów prosimy kierować do rzecznika prasowego diecezji – biuroprasowe@diecezja.waw.pl.

11. W piątek 20 sierpnia Kuria Biskupia będzie nieczynna.

ks. Dariusz Szczepaniuk
kanclerz Kurii

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży