Diecezja Warszawsko-Praska » I stopień Szkoły Animatorów Misyjnych w formie online

I stopień Szkoły Animatorów Misyjnych w formie online

W dniach 29-30 czerwca 2021 roku odbędzie się I stopień Szkoły Animatorów Misyjnych w formie online, w której mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani współpracą w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych.

Zapraszamy zatem wszystkich, dla których misje są sprawą ważną, zarówno świeckich, jak i duchownych: animatorów, zelatorów róż Żywego Różańca, katechetów, siostry, księży, kleryków oraz wolontariuszy, studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych.

W programie m.in. warsztaty ewangelizacyjne, narzędzia misyjnej animacji, wykłady na temat Papieskich Dzieł Misyjnych, świadectwa misjonarzy i filmy. Nie zabraknie też wspólnej modlitwy.

Szkolenie, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie w formie online. Mamy nadzieję, że na II stopniu w przyszłym roku spotkamy się już na żywo. Uprzejmie proszę o potwierdzenie drogą mailową – [email protected] – uczestnictwa w SAM do 25 czerwca br.

ks. kan. Maciej Będziński
dyrektor krajowy
Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce

Program:

otwarcie platformy
Msza św. z homilią (uroczystość św. Piotra i Pawła, patronów Papieskich Dzieł Misyjnych)
Poznajmy się – ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM
„Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary – historia, cele, zadania, wyzwania i współpraca” – ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM
przerwa
Koronka do Bożego Miłosierdzia – s. dr Monika Juszka RMI, sekretarz krajowy PDMD
Spotkanie z misjonarzem, o. Symeonem Stacherą OFM, Maroko
„Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła – cele, zadania, wyzwania i współpraca” – ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM