Diecezja Warszawsko-Praska » Formularze zgłoszeniowe parafialnego zespołu synodalnego

Formularze zgłoszeniowe parafialnego zespołu synodalnego

Bp Jacek Grzybowski zachęca do tworzenia i zgłaszania parafialnych zespołów, które będą koordynować pracę synodu w pierwszym etapie tego dzieła.
Bp Jacek Grzybowski, p. Ewa Grąbczewska i ks. Andrzej Kuflikowski, członkowie diecezjalnego zespołu synodalnego, zachęcają do udziału w synodzie, który Papież Franciszek zainicjował w październiku 2021 roku.

Warszawa. 6 grudnia 2021 roku

Czcigodni Księża Proboszczowie,

trwa Synod o synodalności, jako wspólnota Kościoła diecezjalnego trwamy razem we wzajemnym wsłuchiwaniu się w głos Kościoła. Jednocześnie to słuchanie jest wołaniem o światło Ducha Świętego dla całej wspólnoty.

Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim parafiom, które rozpoczęły prace nad wypełnianiem ankiet. Do sekretariatu synodu spływają już ankiety. Wyrażam wdzięczność tym wspólnotom, które z wielką hojnością promują idee synodu i zapraszają do głębszego zaangażowania w prośbę Papieża Franciszka.

Bardzo proszę wszystkich Księży Proboszczów o wypełnienie formularza zgłoszeniowego parafialnego zespołu synodalnego najpóźniej do dnia 20.12.2021 r. Formularz można wysłać na adres sekretariatu synodu lub pocztą elektroniczną ([email protected]).

Zebrane formularze posłużą do lepszego przebiegu Synodu o synodalności w naszej diecezji. Jednocześnie już dzisiaj chciałbym skierować zaproszenie do wszystkich koordynatorów zespołów synodalnych w parafiach na spotkanie, które odbędzie się 15.01.2022 r. w Sali kurialnej przy ul. Floriańskiej 3, w Warszawie.

Z błogosławieństwem,

+ Jacek Grzybowski