Diecezja Warszawsko-Praska » Eucharystie w Roku Rodziny – maj i czerwiec 2022

Eucharystie w Roku Rodziny – maj i czerwiec 2022

Za nami tydzień modlitw o powołania, w wielu parafiach modlimy się o nie w pierwszy czwartek miesiąca, to chcemy również podjąć te intencje w ramach trwającego Roku Rodziny. Kard. Robert Sarah, były prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w jednym ze swoich wystąpień powiedział: “trzeba dbać o rodziny, aby mieć powołania”. Zachęcam zatem, aby w ramach Roku Rodziny modlić się o święte powołania do życia małżeńskiego i kapłańskiego.

Zbliża się zakończenie Roku Rodziny. W naszej diecezji będzie miało ono podwójny wymiar:
– parafialny (w najbliższym czasie umieszczę przygotowane materiały przez dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia) w dniach 22-26 czerwca;
– diecezjalny (podczas diecezjalnego spotkania rodzin w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie) 4 września w godz. 14-19.

ks. Robert Wielądek
dyr. Wydziału Duszpasterstwa Rodzin